BAŞKAN ŞAHİN REKÖRÜN AYAĞI UĞURLU GELDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gençleri ve çocukları araştırmaya, hevesli ve eğitimli bireyler olarak geleceğe hazırlamak amacıyla yapılacak “Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi” temel atma töreni Gaziantep Üniversitesi’nde (GAÜN) düzenlendi.


Haber Merkezi | 18 Ekim 2020

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gençleri ve çocukları araştırmaya, hevesli ve eğitimli bireyler olarak geleceğe hazırlamak amacıyla yapılacak “Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi” temel atma töreni Gaziantep Üniversitesi’nde (GAÜN) düzenlendi.

 

Türkiye’de yerel yönetimler bazında “Gaziantep Modeli” ile hayata geçirilen projelere bir yenisi daha eklendi. Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Erkul Ailesi iş birliğinde kente kazandırılacak 14 bin 590 metrekare kapalı alana sahip “Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi” için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Erkul Kozmetik A.Ş. temsilcisi Sabri Odabaşı, TÜBİTAK Toplum ve Bilim Dair Başkanı Bekir Çengelci, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep AK Parti milletvekillerinden Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ve öğrencilerin katılımıyla temel atma töreni gerçekleşti.

 

‘Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi’ sergi alanları, 4 ana temadan oluşan Temel Bilimler, Teknoloji ve Yapay Zeka, Uzay ve Havacılık, Enerji ve Ekoloji)  kalıcı ve 1 geçici sergi holleri, Living-Lab, Araştırma ve inovasyon ortamı, çok amaçlı salon, Kafeterya ve teknik hacimlerden oluşmaktadır.  Merkezle genç, çocuk ve üniversite öğrencilerinin eğitim, araştırma, bilim ve fen bilimlerine olan yatkınlıklarını arttırmak hedefleniyor.

 

Açılış Töreni’nde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’dan övgü ile bahsederek, “Rektörümüzün ayağı uğurlu geldi. Gaziantep Üniversitesi, özel tarihi bir üniversite. Yıllardır verilen mücadeleden sonra Üniversitemiz buralara geldi” şeklinde konuştu. Merkeze gelirken kalbinin pırpır ettiğini belirten Başkan Şahin, “Bilim adına atılan her proje beni çok heyecanlandırıyor. Merkez için çok özel çalıştık. Bölgenin Hindistan’ı olmak gibi bir hedefimiz var” dedi.

 

BAŞKAN ŞAHİN: TEKNİK EKİBİMİZLE MERKEZ İÇİN ÇOK ÖZEL ÇALIŞTIK

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi’nin çok özel ve tarihi bir eğitim alanı olduğuna dikkati çekerek, “Müzeyyen annemizi Rahmetle ve minnetle anıyorum. Gaziantep Modeli böyle bir model. Bir taraftan sanayisi ile yükselirken bir taraftan da biriktirdiğini başkalarıyla paylaşıyor. Bunun yanı sıra Gaziantep Valisi Davut Gül de 100’ncü yılda 100 hayırsever anlayışıyla büyük bir gayret sarf ediyor.  Her konuda özel bir şehiriz. Özel insanların olduğu bir şehiriz. Çok temel attık. Ama buraya gelirken kalbim pırpır ediyordu. Çünkü bilim adına atılan temel beni çok heyecanlandırıyor. Mühendis bir kardeşiniz olarak büyük bir heyecan duyuyorum. Büyük bir emek var. Bu şehirdeki 1 milyon genci bilime odaklamamız gerekiyor. Çok kısa sürede büyük maliyetlerle temel atma törenimizi gerçekleştiriyoruz. Erkul ailesine çok teşekkür ediyoruz. Medeniyet tarihlerini irdelediğimizde bilginin bir güç olduğunu ve söz sahibi yaptığını görüyoruz. Slikon vadilerini kuran insanlar kıtalar ötesinden gelerek burayı farklı şekilde dizayn etmeye çalışıyorlar. Bu coğrafyada güçlü olma zorundayız. Tam bağımsız Türkiye yolunda emin adımlarla ilerlemek için gençlere yatırım yapmalıyız. Teknoloji açığını gidermemiz lazım. Eğitim camiasında önemli çalışmalar yaparak geleceğimizi garanti altına almamız lazım. Artık altyapı belediyeciliği bitmiştir. Hizmet belediyeciliği artık olgunlaşmıştır. Sosyal belediyecilik, yetim, yaşlı, yoksul muhtaca devletin şefkatli yüzünü göstermeyi amaç edinmelidir. Kültürel belediyecilik ve şehir ekonomisi yerel sahada yükselen bir değer haline gelmiştir. O yüzden biz insanı merkeze alan sosyal projelerle şehrin gündemine dair ne varsa elimizi taşın altına koymaya hazırız” şeklinde konuştu.

 

“Şehrin gelişimine katkı sağlamak adına teorik bilgiyle pratik deneyimi yerinde ve zamanında gerçekleştirmeliyiz” diyen Başkan Fatma Şahin, “Beşeri sermayeye deneyim sağlatarak rekabet etme fırsatı vermeliyiz. Yüksek teknolojiye geçmekte lafla olmuyor. İyi mühendisler yetiştirmek için her türlü fikri ve argümanı sorgulamamız ve somutlaştırmamız elzemdir. Dilek ve temenni ile bir yere varamayız. İmkân ve fırsat sunmalıyız. Böylelikle geleceğe hazırlanmış olacağız. O nedenle Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi için çok teknik ekibimizle beraber çok özenle çalıştık. Tam bir birlikte iş yapma modeli ile hareket ettik. Büyükşehir olarak geçen hafta Bilişim A.Ş.’yi kurduk. Bilgi ekonomisini görmezden gelmemeliyiz. Dünyanın nereye gittiğini mercek altına alarak çalışmalarımız vücut bulmalı. Bölgenin Hindistan’ı olmak gibi bir hedefimiz var. Onun için de şirketleşmemiz ve kendi yapımızı güçlendirmeliyiz. Bilişim A.Ş.’nin kurulmasındaki temel amaç şehri akıllandırmaktır. Şehirde, bir sorunun çözüme veya nihayete ermesinde teknoloji akla geliyorsa o şehir akıllı şehirdir. Biz, doğru yoldayız ancak kat edecek de yollarımız var. Şehir uygulamadır, yaşama dokunmadır. İnsanların beklentilerini gerçekleştirme sahasıdır. Dünyanın en iyi bilim kağıdını oluştursanız bile eğer yaşama dokunamıyorsanız bir şey ifade etmez. Bizim şehrin eğitim kurumları ve diğer kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek gerçekleştirecek çok icraatı var. Akıllı şehir kapsamında, sağlık ve eğitim konularında alt yapı çalışmalarını gün geçtikçe ilerletiyoruz. Bu bağlamda gençlerimize de çok iş düşüyor. Büyükşehir Belediyesi olarak ben bir kardeşiniz olarak siz gençlerin emrindeyim” diye konuştu.

 

KOÇER: GAZİANTEP ÜLKEDE BİLİM AÇISINDAN AYRI BİR YERE SAHİP

AK Parti Gaziantep milletvekili Nejat Koçer, bugün bu temel atma törenin farklı bir anlam taşıdığının altını çizerek, TEKNOFEST baz alındığında Türkiye’de Gaziantep’in bilim ve teknoloji açısından ayrı bir yere sahip olduğunu dile getirdi. 

 

ERDOĞAN: GAZİANTEP GELECEĞE YETENEKLİ GENÇLER HAZIRLIYOR

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep’te çok kıymetli bir temel atma töreninde bulunduklarını hatırlatarak, “Ülkenin teknolojik gelişmesine bakıldığında geçim sıkıntısının her ne kadar önemli olduğunu görsek de bugün Hindistan, bilim ve teknolojide önemli bir aşamada. O nedenle yerel kapsamda Gaziantep’in de önemli işlere imza atarak geleceğe yetenekli gençler yetiştirmesi önümüzde olağan bir gerçektir” diye konuştu.

 

BAKBAK: BİLİMİN, MATEMATİĞİN, FİZİĞİN VE TEKNOLOJİNİN BULUŞMA NOKTASI

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, çok önemli bir merkezi için burada toplandıklarını vurgulayarak, bilim merkezlerinin fiziğin, matematiğin, teknolojinin buluşma noktası olduğunu söyledi, projede emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini iletti.

 

REKTÖR PROF. DR. ÖZAYDIN: YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Gaziantep sadece Türkiye’de değil Dünya’da özgün bir kent olduğunu belirten GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep için elimden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirterek şunları ekledi: “Öncü bir kent olan Gaziantep’i öne çıkartan en önemli özelik iş birliği kültürünün olmasıdır. Beni de bu iş birliğine dahil ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Bilim yuvası olan Üniversite’ye böyle bir merkezi kazandıran Erkul ailesine özelikle teşekkür ediyorum.  Her şeye açığız. Bu kenti kent yapan bilime olan inancıdır. Bilimsiz bir toplum kör demektir. Bilim varsa önümüz ve ufkumuz açıktır. Sahaya yeni indim, birlikte yapacağımız daha çok iş var. Gaziantep sadece Türkiye’de değil Dünya’da da özgün bir kent. Bütün fakültelerimizle şehre hizmet vermeye hazırız” diyerek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, Milletvekillerimize ve katılımcılara teşekkür etti.

 

ÇENGELCİ: MERKEZ GENÇLERE İLHAM OLACAK

TÜBİTAK Toplum ve Bilim Daire Başkanı Bekir Çengelci, Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi’nin temelini atmak için bir araya geldiklerini belirterek şunları söyledi: “Burada sadece bir temel atma töreni gerçekleşmiyor. Burada aslında tohumlar da atıyoruz. Gaziantep’e, ülkeye hatta dünyaya hizmet edecek, bilim insanlarını yetiştirecek, onlara ilham olacak, farkındalık oluşturacak bir merkezi hayata geçireceğiz. Bu kapsamda Gaziantep Valiliği’ne ve Büyükşehir Belediyesi’ne ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

ODABAŞI: BİLİM VE TEKNOLOJİYİ ANLAŞILABİLİR KILMALIYIZ

Erkul Kozmetik A.Ş. temsilcisi Sabri Odabaşı ise çocuklara ve gençlere verilen teorik bilgilerin pratik olarak uygulama alanına sokma, teknolojik gelişmelere uyum sağlama ve bilimsel ülkeleri benimseyerek toplumu geleceğe hazırlama fikrinin ülkemiz için elzem bir anlayış olduğunu ifade ederek, “Genç neslin bu fikirden yola çıkılarak geleceğe hazırlamak için bilim ve teknolojiyi anlaşılabilir ve ulaşılabilir kılmak gerekiyor” şeklinde konuştu.


Captcha işaretlenmemiş.
Diğer Haberler
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN 125 ÖDÜL DAHA
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN 125 ÖDÜL DAHA
ELİF TEYZE, ÇOK İSTEDİĞİ TEKERLEKLİ SANDALYESİ’NE KAVUŞTU
ELİF TEYZE, ÇOK İSTEDİĞİ TEKERLEKLİ SANDALYESİ’NE KAVUŞTU
GASKİ OLASI ŞİDDETLİ YAĞIŞLARA KARŞI TEDBİR ALIYOR
GASKİ OLASI ŞİDDETLİ YAĞIŞLARA KARŞI TEDBİR ALIYOR
BAŞKAN ŞAHİN, BÖLGESEL LİVİNG LAB ZİRVESİ’NDE AÇILIŞ KONUŞMASI YAPTI
BAŞKAN ŞAHİN, BÖLGESEL LİVİNG LAB ZİRVESİ’NDE AÇILIŞ KONUŞMASI YAPTI
EBA günlük ders programı: EBA TV 26 Kasım ilkokul, ortaokul, lise canlı ders saatleri
EBA günlük ders programı: EBA TV 26 Kasım ilkokul, ortaokul, lise canlı ders saatleri
DAHA YEŞİL BİR ŞAHİNBEY İÇİN 5.000 ASMA
DAHA YEŞİL BİR ŞAHİNBEY İÇİN 5.000 ASMA
GASKİ’DEN BORÇLULARA YAPILANDIRMA MÜJDESİ...  PEŞİN ÖDEMELERDE GECİKME FAİZİNDE YÜZDE 90 İNDİRİM!
GASKİ’DEN BORÇLULARA YAPILANDIRMA MÜJDESİ... PEŞİN ÖDEMELERDE GECİKME FAİZİNDE YÜZDE 90 İNDİRİM!
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNİ DESTEKLİYOR
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNİ DESTEKLİYOR
ÖĞRETMENLER, PARKURDA EĞLENEREK YARIŞTI...  FADILOĞLU: "YAŞAM BOYU SPOR ADINA FARKINDALIK YARATTILAR"
ÖĞRETMENLER, PARKURDA EĞLENEREK YARIŞTI... FADILOĞLU: "YAŞAM BOYU SPOR ADINA FARKINDALIK YARATTILAR"
BÜYÜKŞEHİR, 30 BİN ÖĞRETMEN İÇİN 30 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU
BÜYÜKŞEHİR, 30 BİN ÖĞRETMEN İÇİN 30 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU
VÜCUT DİRENCİ ARTTIRACAK ÜRÜNLER ÖNCELİKLİ OLARAK HASTASI OLAN EVLERE DAĞITILACAK
VÜCUT DİRENCİ ARTTIRACAK ÜRÜNLER ÖNCELİKLİ OLARAK HASTASI OLAN EVLERE DAĞITILACAK
BÜYÜKŞEHİR ÇEVRECİ YATIRIMLARIYLA TEMİZ YARINLAR HEDEFLİYOR
BÜYÜKŞEHİR ÇEVRECİ YATIRIMLARIYLA TEMİZ YARINLAR HEDEFLİYOR
BAŞKAN TAHMAZOĞLU'NDAN GAZİANTEP'TEKİ TÜM ÖĞRETMENLERE TÜBİTAK DERGİSİ ABONELİĞİ
BAŞKAN TAHMAZOĞLU'NDAN GAZİANTEP'TEKİ TÜM ÖĞRETMENLERE TÜBİTAK DERGİSİ ABONELİĞİ
FADILOĞLU: "ÖĞRETMENLİK, ADANMIŞ BİR HAYATI İFADE EDER"
FADILOĞLU: "ÖĞRETMENLİK, ADANMIŞ BİR HAYATI İFADE EDER"
ŞAHİN:  ÖĞRETMENLERİNE AHDE VEFA GÖSTERMEYEN HİÇBİR TOPLUMUN GELECEĞİ YOKTUR
ŞAHİN: ÖĞRETMENLERİNE AHDE VEFA GÖSTERMEYEN HİÇBİR TOPLUMUN GELECEĞİ YOKTUR
TEMİZLİK VE HİJYEN ÇALIŞMASI YOĞUN BİÇİMDE SÜRÜYOR
TEMİZLİK VE HİJYEN ÇALIŞMASI YOĞUN BİÇİMDE SÜRÜYOR
BÜYÜKŞEHİR, SOKAK HAYVANLARININ TEDAVİSİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA BAŞLATTI
BÜYÜKŞEHİR, SOKAK HAYVANLARININ TEDAVİSİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA BAŞLATTI
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAMDİ KUTLAR CADDESİ’NDE ONARIM ÇALIŞMASI BAŞLATIYOR
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAMDİ KUTLAR CADDESİ’NDE ONARIM ÇALIŞMASI BAŞLATIYOR
ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI
ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI
BU BUTONLAR KAVŞAKLARDA ENGELLİ BİREYLERİN GÖZÜ KULAĞI OLACAK
BU BUTONLAR KAVŞAKLARDA ENGELLİ BİREYLERİN GÖZÜ KULAĞI OLACAK
NİZİP CADDESİ ESNAFI TAŞINACAK MI?
NİZİP CADDESİ ESNAFI TAŞINACAK MI?
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN: "ESNAFIMIZIN SU FATURALARINDA %50 İNDİRİM UYGULAYACAĞIZ"
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN: "ESNAFIMIZIN SU FATURALARINDA %50 İNDİRİM UYGULAYACAĞIZ"
21. ETAP ŞEHİTKAMİL ORMANI'NA CAN SUYU VERİLDİ
21. ETAP ŞEHİTKAMİL ORMANI'NA CAN SUYU VERİLDİ
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TENİS TURNUVASI SONA ERDİ
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TENİS TURNUVASI SONA ERDİ
ŞEHİTKAMİL TRAFİK PARKI'NIN YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI
ŞEHİTKAMİL TRAFİK PARKI'NIN YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI
ŞAHİNBEY'DE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
ŞAHİNBEY'DE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
- GASKİ PROJELERİNE AB’DEN 200 MİLYON TL’LİK DEV HİBE
- GASKİ PROJELERİNE AB’DEN 200 MİLYON TL’LİK DEV HİBE
ŞAHİN: “ÇOCUK DOSTU ŞEHİR” İÇİN BÜTÜN KURULUŞLARLA ORTAK ÇALIŞIYORUZ
ŞAHİN: “ÇOCUK DOSTU ŞEHİR” İÇİN BÜTÜN KURULUŞLARLA ORTAK ÇALIŞIYORUZ
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ 125.000 BEBEĞE HOŞ GELDİN DEDİ
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ 125.000 BEBEĞE HOŞ GELDİN DEDİ
BÜYÜKŞEHİR SERTİFİKALI TOHUM ÜRETİMİNE DEVAM EDİYOR
BÜYÜKŞEHİR SERTİFİKALI TOHUM ÜRETİMİNE DEVAM EDİYOR
ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK ÖNEMLİ ÇALIŞMA
ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK ÖNEMLİ ÇALIŞMA
BÜYÜKŞEHİR GELECEĞE YEŞİL BİR GAZİANTEP BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYOR
BÜYÜKŞEHİR GELECEĞE YEŞİL BİR GAZİANTEP BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYOR
BÜYÜKŞEHİR’DEN KAPSAMLI SALGIN DENETİMİ!
BÜYÜKŞEHİR’DEN KAPSAMLI SALGIN DENETİMİ!
ŞEHİTKAMİL'DEN 3 MAHALLEDE EŞ ZAMANLI ASFALT ÇALIŞMASI
ŞEHİTKAMİL'DEN 3 MAHALLEDE EŞ ZAMANLI ASFALT ÇALIŞMASI
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ'NDEN 40.000'DEN FAZLA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİYE TÜBİTAK KİTABI
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ'NDEN 40.000'DEN FAZLA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİYE TÜBİTAK KİTABI
ŞEHİTKAMİL'DEKİ SEMT PAZARLARINDA HES KODU DENETİMLERİ SÜRÜYOR
ŞEHİTKAMİL'DEKİ SEMT PAZARLARINDA HES KODU DENETİMLERİ SÜRÜYOR
BAŞKAN TAHMAZOĞLU, ÇİFTÇİLERE DAĞITTIĞI TOHUMLARI ONLARLADA EKTİ
BAŞKAN TAHMAZOĞLU, ÇİFTÇİLERE DAĞITTIĞI TOHUMLARI ONLARLADA EKTİ
BÜYÜKŞEHİR’DEN HÜKÜMLÜLERİ TOPLUMA KAZANDIRACAK PROTOKOL!
BÜYÜKŞEHİR’DEN HÜKÜMLÜLERİ TOPLUMA KAZANDIRACAK PROTOKOL!
BAŞKAN FATMA ŞAHİN, İBNİ SİNA ANAOKULU ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU
BAŞKAN FATMA ŞAHİN, İBNİ SİNA ANAOKULU ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU
-“FATİHA SURESİ” KONULU KOMPOZİSYON YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
-“FATİHA SURESİ” KONULU KOMPOZİSYON YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİYLE GAGİAD’IN YENİ HATIRA ORMANI KURULDU
BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİYLE GAGİAD’IN YENİ HATIRA ORMANI KURULDU
ALPARSLAN'A MODERN YOLLAR KAZANDIRILIYOR
ALPARSLAN'A MODERN YOLLAR KAZANDIRILIYOR
ŞAHİNBEY YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR: 200 TABLET DAHA SAHİPLERİNİ BULDU
ŞAHİNBEY YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR: 200 TABLET DAHA SAHİPLERİNİ BULDU
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZAHİRE EVİ AVRUPAYA AÇILDI... ÜRÜNLER İLK ETAPTA BELÇİKA VE ALMANYA’YA İHRAÇ EDİLDİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZAHİRE EVİ AVRUPAYA AÇILDI... ÜRÜNLER İLK ETAPTA BELÇİKA VE ALMANYA’YA İHRAÇ EDİLDİ
BAŞKAN ŞAHİN SÖZÜNÜ TUTTU ÇOCUKLAR BİSİKLETLERİNE KAVUŞTU
BAŞKAN ŞAHİN SÖZÜNÜ TUTTU ÇOCUKLAR BİSİKLETLERİNE KAVUŞTU
ŞEHİTKAMİL'DE MİLYONLARCA METREKARE YEŞİL ALAN OLUŞTURULDU
ŞEHİTKAMİL'DE MİLYONLARCA METREKARE YEŞİL ALAN OLUŞTURULDU
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ 15.000 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ 15.000 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU