KATMERCİ DAYI 2. ŞUBESİNİ KARATAŞ'TA AÇTI

Kısa süre içerisinde Gazianteplilerin gözdesi olan Katmerci Dayı ikinci şubesini Karataş’ta açtı. Katmerci Dayı 2’inci şubesini açtı


Haber Merkezi | 13 Ocak 2021

Kısa süre içerisinde Gazianteplilerin gözdesi olan Katmerci Dayı ikinci şubesini Karataş’ta açtı.
Katmerci Dayı 2’inci şubesini açtı

Gazianteplilerin ve turistlerin gözdesi olan Katmerci Dayı, Çarşıdaki şubesinden sonra şimdi de Karataş’taki şubesiyle Gazianteplilerin hizmetinde. Paket servisine de başlayan Katmerci Dayı, müşterilerine sunduğu hizmetle de tam not almayı başarıyor.

Pandemi döneminde iş yerleri bir bir kepenk kapatırken, büyük bir girişimcilik cesareti göstererek pandemi döneminde Katmerci Dayı’yı açan genç işletmeciler Ali Arslantaş ve Mustafa Sağır kullanılan ürün kalitesi ve marifetli ustalık becerileri ile Gastronomi Kenti Gaziantep’te fark yaratıyorlar.

KATMERCİ DAYI KARATAŞ’TA ŞUBESİNİ AÇTI

Daha önce İzmir’de faaliyet gösteren ve lezzetiyle dillerden düşmeyen Katmerci Dayı işletmesi Gaziantep’te de 2 şubesiyle hizmet veriyor.
Birbirinden çeşitli ve lezzetli katmer çeşitleri ile lezzet severlerin adresi olan Katmerci Dayı Karagöz Mahallesi Eski Gümrük Caddesi’ndeki işletmesi ile hizmet vermeye başladı. Gelen yoğun talep üzerine işletme sahipleri Karataş’ta ikinci şubeyi açmaya karar verdi. Yeni yılla beraber Karataş şubesi de hizmet vermeye başladı.

KATMERCİ DAYI 16 FARKLI ÇEŞİT KATMER İLE HİZMETE GİRDİ

16 farklı çeşit katmer ile hizmet verdiklerini söyleyen Katmerci Dayı Yöneticileri, “Katmer konusunda farklı lezzetler üzerine çalışmalar yaptık. Muska, Yaprak ve Burma Katmerin mucidi biziz. 16 katmer ürünümüzden 5’ini vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. İlerleyen zamanlarda diğer ürünlerimizi de vatandaşlarımızın beğenisine sunacağız. Burma, Yaprak ve Muska katmerlerimiz oldukça beğeni topluyor. İlk başladığımız zaman yalnızca iki kişi çalışıyorduk, şu anda onlarca kişi çalışıyoruz. Paket servisi hizmeti sunuyoruz” dedi.

KATMERLERİMİZDE FARKLI BİR İŞÇİLİK VE KALİTELİ ÜRÜN KULLANIYORUZ

Katmerci Dayı işletmesi olarak yapılan tüm ürünlerde farlı bir işçilik ve kendine has özel ürünler kullanıldığını söyleyerek tüm müşterileri bu lezzet şölenine davet eden Mustafa Sağır, “Şehrimizde klasik olarak bildiğimiz bir çeşit katmer var bir de simit katmer çıkarıldı. Bizim ürünlerimizin içindeki kaymağından tutun da katmerin yapılış şekline kadar her şeyimiz orijinal ve farklı. Katmerlerimizdeki kullandığımız özel kaymağımızı oluşturmak için çok uzun süre denedik ve son lezzet noktasını yakaladık. Çoğu katmeri yediğiniz zaman ağza mutlaka şeker taneleri gelir. Bizim katmerlerimizde asla ağza şeker taneleri gelmez” ifadelerinde bulundu.

KALİTEDEN ASLA TAVİZ VERMİYORUZ

Katmerde fark yaratmak için çıktıkları yolda başarılı olduklarını söyleyerek lezzeti tadan herkesin farklılığa hak verdiğini dile getiren Sağır, “İşletme açılışımız ne yazık ki pandemi sürecine denk geldi. Gönül isterdi ki böyle bir süreç yaşanmamış olsaydı. Çevremizdeki çoğu kişi bizi ilk etapta ciddiye almadılar. Gaziantep’e farklı katmer getireceklermiş, fark yaratacaklarmış diye inanmadılar. İşletmemiz faaliyete geçip üren teslimlerine başlayınca herkes anladı ki ürünlerimiz gerçekten çok farklı. Katmerimizi tadan tüm müşterilerimiz de sektörde yıllardır hizmet veren ustalarımız da tattıklarında ürünlerimizin lezzetine onay verdiler ve farklılığını kabul ettiler. Bu süreçte bizi destekleyen tüm müşterilerimize ve esnaf kesimimize de çok teşekkür ediyorum. Katmerci Dayı olarak bizler ürün kalitesinden asla taviz vermedik. Her şeyin en kalitelisini kullandık. Kaliteden taviz verilmeyince de ortaya lezzet şöleni çıkıyor” diye konuştu.

HİJYENDEN TAVİZ VERMİYOR

Hijyene önem verdiklerini söyleyen Katmerci Dayı Yöneticileri, “İşletmemizde hijyene büyük önem veriyoruz. Covid-19 Pandemisi nedeniyle bu hassasiyetimiz daha da arttı. İşletmemizde çalışan personelimizin ve müşterimizin sağlığını önemsiyoruz. Bu anlamda işletmemizde çalışan personellerimize düzenli olarak Covid-19 testi yaptırıyoruz. Bizi diğer katmercilerden ayıran, yaptığımız üründür. Dışarıdan hiçbir ürün almadan, A’dan Z’ye tüm malzemeleri kendimizi yapıyoruz. Katmerde kullandığımız kaymağı dahil kendimiz yapıyoruz. Fıstığı da, yağı da farklıdır. Katmeri yediğiniz zaman şeker tadını almazsınız. Ustamızın bize öğütlediği gibi her şeyi ölçüsünde yapıyoruz.”

BİZİ TAKLİT EDENLER OLUYOR

Sözlerini sürdüren Katmerci Dayı Yöneticileri, “Bizi taklit edenler oluyor. Bizim kapımız herkese açık, lezzetimizi öğrenmek isteyen herkese öğretmeye hazırız. Bilmedeki noktalar varsa biz öğretmeye hazırız. Her şey paylaştıkça güzeldir. Gaziantep, bir Gastronomi kenti. Her yıl kentimizi milyonlarca insan ziyaret ediyor. Bu lezzetleri Gazianteplilere ve kentimize gelen yerli ve yabancı turistlere sunmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KATMERLE PEKT SERVİSLE EVİNİZDE

Gaziantep’in tüm noktasına paket servisi yapan Katmerci Dayı, salgın döneminde özellikle toplu şekilde yeme-içme mekanlarının kısıtlanmasıyla paket servise yoğunlaştı. Katmerci Dayı İşletmecilerinden Ali Arslantaş, “Paketleri hazırlarken çok dikkatli davranıyoruz. Gıda kodeksi normlarında son teknoloji ambalajlarla katmerleri sevk ediyoruz. Kuryelerimiz de hızlı bir şekilde ulaştırıyorlar” diyorlar. Korona virüs sürecinde kalabalık restoranlardan uzak durmak isteyen vatandaşlar, paket servise olan talebi artırdı. Korona virüs (Covid19) günlük yaşamın birçok noktasında etkisini gösterirken yeme içme alışkınlıklarını da değiştirdi. Tedbirlere uyarak genellikle evlerinde vakit geçiren vatandaşlar, özellikle gıda sektöründe paket servise yöneldi.
Pandeminin ilk günlerinden itibaren yoğunluk yaşanan paket servise olan talep, korona virüs sürecinin devam etmesinden dolayı gün geçtikçe artıyor. Koronavirüsün en çok etkilediği sektörlerden biri olan tatlı üreticileri yeni döneme hazırlanıyor. Katmerci Dayı ‘yeni normal’ olarak adlandırılan bu döneme hazırlık yapan işletmelerden biri. Salgın nedeniyle işleri oldukça düşen, paket servislere izin verilmesiyle nispeten hareketlenen sektörde hemen herkes ‘internet üzerinden sipariş’ ve ‘paket servis’ hizmetlerine yoğunlaştı.

KATMERİNİZ TEK TIKLA AYAĞINIZDA

Katmerci Dayı İşletmecilerinden Ali Arslantaş, salgın döneminde özellikle toplu şekilde yeme-içme mekanlarının kapanmasıyla katmercilerin büyük yara aldığını hatırlatarak, “Sonrasında iş yerlerimiz kapandı. Ama hemen yeni bir kararla paket servis yapabilme hakkı tanındı işletmelere. İşte o zaman dönüşümün ilk adımı atılmış oldu. Çünkü koronavirüs döneminde vatandaş hizmetin tek tıkla ya da bir telefonla ayağına gelmesine alıştı” dedi.

DÖNÜŞÜME AYAK UYDURANLAR AYAKTA KALACAK

İlk etapta herkesin zorlandığını ancak bir süre sonra gerek üreticinin gerek tüketicinin gerekse de satış yapanların bu döneme ayak uydurduğuna dikkat çeken Arslantaş, şöyle devam etti: “Vatandaşlar ayaklarına kadar gelen hizmetin ne kadar önemli olduğunu anladı. Dışarı çıkmadılar, virüs riskine bulaşmadılar ve yine de istediklerine bir şekilde erişebildiler. Biz, bu sürecin aynı şekilde uzunca bir zaman devam edebileceği düşüncesindeyiz. Bir günde her şeyin eskiye dönmesi mümkün değil. O nedenle ‘yeni normal’ olarak adlandırılan bu döneme bizler de ayak uydurmak durumundayız. Gelecek dönemde de bu süreci iyi yönetenler satışlarını artıracak ve yaralarını saracak. Dönüşüme ayak uyduramayanlar ise çok zorlanacak.”

SON TEKNOLOJİ AMBALAJLARLA KATMERLERİ SEVK EDİYORUZ

Ali Arslantaş, “Pandemi sürecinde diğer servislerimizin yanında paket servisimiz de devrede. Paket servis özellikle bu dönemde yoğun bir talep görüyor. Bu süreçte dışarı çıkamayan, evlerinde durmak zorunda kalan ya da tedbir amaçlı kalan vatandaşlarımıza paket servis imkanı sunduk ve çok da talep gördü. Paketleri hazırlarken çok dikkatli davranıyoruz. Gıda kodeksi normlarında son teknoloji ambalajlarla katmerleri sevk ediyoruz. Kuryelerimiz de hızlı bir şekilde ulaştırıyorlar. Vatandaşlarımızın burada aldığı lezzeti maksimum şekilde paket serviste de vermeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımız da güvenle yiyebilirler. Şu anda paket servisimizde çok güzel yorumlar alıyoruz” şeklinde konuştu.


Captcha işaretlenmemiş.
Diğer Haberler
BAŞKAN ŞAHİN, AFET RİSK YÖNETİMİ İÇİN ÇARE “ZİHİNSEL DÖNÜŞÜM” DEDİ
BAŞKAN ŞAHİN, AFET RİSK YÖNETİMİ İÇİN ÇARE “ZİHİNSEL DÖNÜŞÜM” DEDİ
GAÜN’DEN ÖNEMLİ BİR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ DAHA
GAÜN’DEN ÖNEMLİ BİR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ DAHA
GTB ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
GTB ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
GAZİANTEP’İN YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR
GAZİANTEP’İN YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR
TÜRKİYE'NİN EN FAZLA NİKAH KIYAN BELEDİYESİ ŞAHİNBEY BELEDİYESİ
TÜRKİYE'NİN EN FAZLA NİKAH KIYAN BELEDİYESİ ŞAHİNBEY BELEDİYESİ
GAÜN GÜVENLİ BÖLGEDEKİ EĞİTİM FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR
GAÜN GÜVENLİ BÖLGEDEKİ EĞİTİM FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR
BÜYÜKŞEHİR, KENTİN GÖRÜNTÜSÜNÜ GÜZELLEŞTİRMEDE KARARLI
BÜYÜKŞEHİR, KENTİN GÖRÜNTÜSÜNÜ GÜZELLEŞTİRMEDE KARARLI
ALLEBEN, PALETLİ YÜZME ŞAMPİYONASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
ALLEBEN, PALETLİ YÜZME ŞAMPİYONASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
GAZİANTEP’İN TARİHİNE IŞIK OLACAK ESERLERİN TANITIMI YAPILDI
GAZİANTEP’İN TARİHİNE IŞIK OLACAK ESERLERİN TANITIMI YAPILDI
GSO BAŞKANI ÜNVERDİ: "GAZİANTEP'İN İHRACATI ARTARAK DEVAM EDİYOR"
GSO BAŞKANI ÜNVERDİ: "GAZİANTEP'İN İHRACATI ARTARAK DEVAM EDİYOR"
CHP MİLLETVEKİLİ KAPLAN SAĞLIK BAKANINA CEVAPLAMASINI İSTEDİĞİ SORULAR SORDU
CHP MİLLETVEKİLİ KAPLAN SAĞLIK BAKANINA CEVAPLAMASINI İSTEDİĞİ SORULAR SORDU
Koronavirüs (COVID) Sürecinde Fiziksel Aktivite İhmal Edilmemeli
Koronavirüs (COVID) Sürecinde Fiziksel Aktivite İhmal Edilmemeli
VALİ GÜL: "OSB’DE ELEKTRİK TÜKETİMİ %11.9 ARTTI"
VALİ GÜL: "OSB’DE ELEKTRİK TÜKETİMİ %11.9 ARTTI"
SANKO ENERJİ'NİN CEO'SU HAKAN YILDIRIM OLDU
SANKO ENERJİ'NİN CEO'SU HAKAN YILDIRIM OLDU
MHP HEYETİ'NDEN GABDER’E ZİYARET
MHP HEYETİ'NDEN GABDER’E ZİYARET
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ YILMAZKAYA'DAN ATAMA ÇAĞRISI
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ YILMAZKAYA'DAN ATAMA ÇAĞRISI
GSO, İŞ DÜNYASININ BEKLENTİLERİNİ ANKARA'YA TAŞIDI
GSO, İŞ DÜNYASININ BEKLENTİLERİNİ ANKARA'YA TAŞIDI
GAZİANTEP'TE KISITLAMA KALDIRILDI!
GAZİANTEP'TE KISITLAMA KALDIRILDI!
DEVASA ‘GAZİANTEP MODELİ’ İLE AİLE BÜTÜNLÜĞÜ KORUNACAK
DEVASA ‘GAZİANTEP MODELİ’ İLE AİLE BÜTÜNLÜĞÜ KORUNACAK
PLASTİK SEKTÖRÜ DARBOĞAZDA
PLASTİK SEKTÖRÜ DARBOĞAZDA
GAZİANTEP AİLE AKADEMİSİ KURULUYOR
GAZİANTEP AİLE AKADEMİSİ KURULUYOR
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ MART AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ MART AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
GAZİANTEP AİLE AKADEMİSİ İMZALANDI
GAZİANTEP AİLE AKADEMİSİ İMZALANDI
GTB VE GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞ BİRLİĞİ İLE KARAÇAM AĞAÇLARI TOPRAKLA BULUŞTURULDU
GTB VE GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞ BİRLİĞİ İLE KARAÇAM AĞAÇLARI TOPRAKLA BULUŞTURULDU
GAZİANTEP FOTOĞRAFLARLA  ANLATILACAK
GAZİANTEP FOTOĞRAFLARLA ANLATILACAK
Görünmeyen Tehlikelere Karşı Uzmanlar Uyarıyor!
Görünmeyen Tehlikelere Karşı Uzmanlar Uyarıyor!
Esnafın gözü Kabine’de! Ankara esnemeye yakın
Esnafın gözü Kabine’de! Ankara esnemeye yakın
ÖSYM'den 2021 YKS başvuruları hatırlatması! 2 Mart son gün
ÖSYM'den 2021 YKS başvuruları hatırlatması! 2 Mart son gün
OĞUZELİ'NDE YÜZLER GÜLÜYOR... OĞUZELİ HEM SPOR, BOLU'DA ZORLU MÜCADELEYİ 40-31 KAZANDI
OĞUZELİ'NDE YÜZLER GÜLÜYOR... OĞUZELİ HEM SPOR, BOLU'DA ZORLU MÜCADELEYİ 40-31 KAZANDI
BAŞKAN ŞAHİN, E-TİCARETTE KADIN İSTİHDAMI VE YÖRESEL ÜRÜN TANITIMI İÇİN DÜĞMEYE BASTI!
BAŞKAN ŞAHİN, E-TİCARETTE KADIN İSTİHDAMI VE YÖRESEL ÜRÜN TANITIMI İÇİN DÜĞMEYE BASTI!
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması
Liselerde yüz yüze sınavlar 8 Mart’ta
Liselerde yüz yüze sınavlar 8 Mart’ta
CHP MİLLETVEKİLİ KAPLAN: "GAZİANTEP'E VERİLEN DESTEKLER YETERSİZ KALMIŞTIR"
CHP MİLLETVEKİLİ KAPLAN: "GAZİANTEP'E VERİLEN DESTEKLER YETERSİZ KALMIŞTIR"
HAYIRSEVER TARAFINDAN GAZİANTEP’E YATILI HAFIZLIK KUR’AN KURSU YAPTIRILACAK
HAYIRSEVER TARAFINDAN GAZİANTEP’E YATILI HAFIZLIK KUR’AN KURSU YAPTIRILACAK
BÜYÜKŞEHİR YETENEK AVINA ÇIKIYOR ... “33. ULUSLARARASI ÇOCUK RESİM YARIŞMASI” İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
BÜYÜKŞEHİR YETENEK AVINA ÇIKIYOR ... “33. ULUSLARARASI ÇOCUK RESİM YARIŞMASI” İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
SAĞLIK ÇALIŞANLARI TEMALI YARIŞMANIN ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
SAĞLIK ÇALIŞANLARI TEMALI YARIŞMANIN ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
GTO VE GIZ, KOBİ’LERE DESTEK İÇİN HAZIR
GTO VE GIZ, KOBİ’LERE DESTEK İÇİN HAZIR
BÜYÜKŞEHİR OKULLARA 1 SENELİK TEMİZLİK MALZEMESİ TEMİN ETTİ
BÜYÜKŞEHİR OKULLARA 1 SENELİK TEMİZLİK MALZEMESİ TEMİN ETTİ
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ OKULLARI EĞİTİME HAZIRLIYOR
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ OKULLARI EĞİTİME HAZIRLIYOR
YAZAR BAHAR ERİŞ, ÇOCUKLARDA ÖZ YETERLİLİK GELİŞİMİNİ ANLATTI
YAZAR BAHAR ERİŞ, ÇOCUKLARDA ÖZ YETERLİLİK GELİŞİMİNİ ANLATTI
GAZİANTEP VALİSİ DAVUT GÜL: "HER BİR İŞLETMEMİZİN SORUNU BİZİM SORUNUMUZDUR"
GAZİANTEP VALİSİ DAVUT GÜL: "HER BİR İŞLETMEMİZİN SORUNU BİZİM SORUNUMUZDUR"
MODEL FABRİKA İLE GAZİANTEP DÜNYA'YA AÇILACAK
MODEL FABRİKA İLE GAZİANTEP DÜNYA'YA AÇILACAK
GAİB EĞİTİMLERİ HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR
GAİB EĞİTİMLERİ HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR
VALİLİKTEN FLAŞ NORMALLEŞME AÇIKLAMASI
VALİLİKTEN FLAŞ NORMALLEŞME AÇIKLAMASI
BÜYÜKŞEHİR COĞRAFİ İŞARETLEME ALANINDA ÖDÜL ALDI
BÜYÜKŞEHİR COĞRAFİ İŞARETLEME ALANINDA ÖDÜL ALDI
ŞEHİTKAMİL’DEN ‘SPORA TAM DESTEK’
ŞEHİTKAMİL’DEN ‘SPORA TAM DESTEK’
MİLLİLERE EDİRNE’DE BAŞARILI KARNE
MİLLİLERE EDİRNE’DE BAŞARILI KARNE
HKÜ’nün girişimci öğrencileri 5 günde 1 macera oyunu geliştirdi!
HKÜ’nün girişimci öğrencileri 5 günde 1 macera oyunu geliştirdi!